Силјановска вапцаше јајца (ФОТО) – Слободен печат
ВестиМакедонија

Силјановска вапцаше јајца (ФОТО)

Кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ за претседател, Гордана Силјановска Давкова се пофали на својот фејсбук профил дека утринава бојадисала јајца според традицијата која налага домаќинките да ги бојадисуваат првите три велигденски јајца на Велики четврток пред изгрејсонце.

„За многу години“, порача Силјановска.

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close