Што прави светот во изолација? 19 интересни фотки и видеа кои многу ќе ве насмеат! (ФОТО+ВИДЕО)

Поради пандемијата на коронавирусот многу луѓе во светот се во домашен карантин, а изолацијата во четири ѕида сама по себе носи уникатни моменти.

На некои луѓе тоа тешко им паѓа, на некои им е досадно, а некои пак се одлучиле да бидат креативни и позитивно луди.

Собравме неколку интернесни фотки и видеа кои многу ќе ве насмеат, а можеби во некои ќе се пронајдете и себе си.

Уживајте…

1.

2.

Day four of quarantine. 😂❤️

Publiée par Jill Linden sur Jeudi 19 mars 2020

3.

4.

While updating a bathroom, I left a surprise under the floor for the next remodeler.. from r/funny

 

Прочитајте и...  Пејачката Кајли Миног го прослави својот 52-ри роденден! (ФОТО)

5.

6.

Bored at home and folded this koi fish. from r/pics

7.

A hairstylist friend of mine is doing her boyfriend’s hair each day they are quarantined! So far we have Leia, Amy Winehouse, 90’s prom, Cindy Lou Who, and George Washington. from r/funny

8.

I officially reached maximum boredom last night from r/pics

9.

Experts recommend sticking to your daily routines from r/funny

10.

11.

12.

Quarantine Day 10… Dinosaurs have reclaimed the land. from r/pics

13.

My Mom kinda lost her mind in self quarantine. from r/funny

14.

15.

My dad is a pilot and during the pandemic decided to make a work simulator at home from r/funny

16.

Quarantine day 9: Silvia is on a roll from r/funny

17.

Every day I post a new travel picture from my self-quarantine. Now… which way to the Taj Mahal? from r/pics

18.

Anyone know how long this will take to grow? from r/funny

19.

Прочитај повеќе

Драгана Велковска: Сите отворени прашања поврзани со луѓето, животните и животната средина се приоритет

Јасмина Кантарџиева Димков

Ортопедите советуваат што мора да правите за да имате здрави зглобови

Слободен печат

Чудо од дете: Најмладиот дипломец во историјата на факултетите, има 13 години и четири дипломи!

Слободен печат

Необичен метод со обична четка: Ослободете се од целулитот во само неколку потези!

Слободен печат

Слушнете како звучи „Слобода“, новата песна на Тамара Тодевска

Слободен печат

Како лесно да препознаете дали вашето куче е гладно, тажно, среќно, исплашено, нервозно

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Кајли Џенер во средиште на скандал по обвиненијата што осамнаа на страницата на Форбс: Кралицата на карминот може да заврши во затвор!

Слободен печат

Истражување покажа кој тип дијабетес е пофатален во комбинација со коронавирусот

Слободен печат

Од принцезата Дајана до Џенифер Анистон и Џеј Ло: Ова се најдобрите „одмазднички стајлинзи“ низ годините (ФОТО)

Слободен печат

Пред 30 години беше на врвот на кариерата, но сè уште е една од најубавите актерки во Холивуд! (ФОТО)

Слободен Печат

Згрутчување на крвта, опасна појава што може да го загрози животот

Слободен печат

На граница на лудилото: Чудниот живот на „последниот волшебник“ Исак Њутн

Слободен печат