Сте слушнале за „Самосвесен рап“? Никој нема, бидејќи Никол допрва ќе ни го презентира! (ФОТО)

Се сеќавате на Никол Ричи, ќерќата на познатиот Лионел Ричи? Заедно со Парис Хилтон, Ники дебутираше во реалното шоу The Social Life, за кое слободно може да кажеме дека е архитект на целата „ера на Кардашијанс“. Додека траеше ова шоу, Ники беше константна мета на таблоидите, и може да се каже дека уживаше во целото внимание од медиумите.

Пред неколку дена, Никол Ричи се појави на настанот „The Wrap – empowering women“, а друштво и правеа и други познати жени, како Ева Лонгорија и Софија Буш.

Токму на овој настан, Ники најави дека се враќа на сцената, но со сосема нов, неочекуван проект: Ќе издаде рап албум! Но, она што уште по импресивно е дека Ники е супер-амбициозна, па ќе проба да генерира нов тип на рап, и тоа „Самосвесен рап“, односно како што го најави самата таа, Conscious Rap!

Ники откри дека преку овој проект ќе го престави нејзиното вистинско алтер-его Nicky Fre$h! Целта на овој нов рап-проект е да ја подигне свесноста за консумирање на здрава храна, како и да поттикне повеќе луѓе да растат органски овошја, зеленчуци и салати во сопствени градини.

Прочитајте и...  Оваа слика крие 27 филмови: Можете ли да ги наброите сите?

„Ова е самосвесен рап. Ако се прашувате што е тоа, станува збор за нов жанр на рап. Јас го измислив“, додала Никол Ричи смеејќи се.

Прочитај повеќе

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат

Водителката на временска прогноза со интересна маска за заштита, но сите гледаат во бујното деколте! (ФОТО)

Слободен печат

Шерон Стоун го покажа скриениот талент: Сликата која ја наслика ги воодушеви сите (ФОТО)

Слободен печат