Шокантни детали: Како Брижит го „украла“ Макрон од својата ќерка - Слободен печат

Шокантни детали: Како Брижит го „украла“ Макрон од својата ќерка

Францускиот претседател Емануел Макрон и неговата 24 години постара сопруга Брижит се венчаа во 2007 година и тоа една година по нејзиниот развод од банкарот Андре Луис Озиер.

Не е познато кога ја започнале врската, но родителите на Макрон силно се противеле на оваа врска.

Малку е познато дека во претседателот на Франција била заљубена ќерката на Брижит, Лоренс Озиер. Таа со Емануел одела во средно училиште и таа постојано зборувала за него и било многу очигледно дека и се допаѓа, изјавија пријатели блиски до семејството.

Но, во меѓувреме, нејзината мајка лудо се заљубила во него и ги шокирала сите. Тоа го откри помалата ќерка на Брижит, Тифани Озиер во документарецот „Брижит-Макрон: Француска новела”. Тифани призна дека за неа, нејзината , нејзината постара ќерка и постариот брат Себастијан тоа било трауматично искуство. Макрон многу брзо започнал да доаѓа кај нив, но не кај сестрата, туку кај мајката, која му предавала француски јазик и му држела часови по глума.

– Беа воодушевени еден од друг и тоа сите го гледаа. Никој тоа никако не можеше да го сокрие. Таткото откако видел што се случува, веднаш се иселил од куќата. Се преселил во Лил, каде, инаку, работел – откри Тифани.

Родителите на Емануел тогаш го испратиле во Париз да го заврши школувањето, но тој успеал да ја одржи врската на далечина со Брижит.

– Нема така лесно да се ослободиш од мене. Ќе се вратам по тебе и ќе те оженам – и кажал Макрон на својата тогашна учителка, мажена жена со три деца.

Макрон и Брижит 13 години ја одржува врската на далечина, а кога таа во 2006 година се разведе од својот сопруг, тој ја запроси.

Прочитај повеќе

Спас за сувата кожа – Маска од мандарини

Слободен печат

Трендови во спалната соба: „Свет секс“ е главен хит во 2020 година!

Слободен печат

„Штом го погледнав…“ Дара Бубамара повторно снимила експлицитно видео! (ФОТО)

Слободен печат

Експлицитни сцени кои им се тешки дури и на искусните актери: Оваа жена знае како да ги опушти

Слободен печат

ЛУКСУЗ НА МАЛДИВИТЕ: Еве како ужива Лепа Брена со семејството (ФОТО)

Слободен печат

Инстаграм модел ги покажа своите ГОЛИ гради на снег и ги израдува припадниците на посилниот пол (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

2 × 4 =

Прочитај повеќе

Урната на Неда Арнериќ положена во Алејата на заслужни граѓани: Пријателите и колегите за последен пат се збогуваа од актерката (ФОТО)

Слободен печат

Приказни од ЗЛОСТАВУВАНИ ЖЕНИ кои го шокираа БАЛКАНОТ: Професор заклучил ученичка во кабинет, па почнал со своите БОЛНИ дејствија

Слободен печат

Романтични комедии од деведесеттите од кои никогаш нема да се заситиме (ВИДЕО)

Слободен печат

Кралското семејство и прекарите: Меган Маркл добила понижувачка „титула“

Слободен печат

Еминем ја налути јавноста: Во нова песна на „неприфатлив“ начин пее за бомбашкиот напад на концертот на Аријана Гранде

Слободен печат

РИЈАНА ПРЕСЕЧЕ: Пејачката ја прекина тригодишната врска со милијардерот Џамил

Слободен печат