Tag : брижит

Жена Магазин Магазин слајдер

Облечете се како Брижит Макрон: Лежерно, а сепак ефектно! (ФОТО)

Слободен печат
Брижит Макрон (67) со сопругот, претседателот на Франција, Емануел Макрон (42) ја обави својата граѓанска должност во вториот круг на локалните избори одржани во Ле...
Вести Свет

Болсонаро го избриша коментарот за Брижит Макрон за да „се избегне погрешно толкување“

Слободен печат
Бразилскиот претседател Жаир Болсонаро избриша навредлив коментар на „Фејсбук“ на сметка на првата дама на Франција, Брижит Макрон, за да „се избегне погрешно толкување“, рече...
Еспресо Шоу биз

Каде исчезна ФРАНЦУСКАТА ПРВА ДАМА?

Слободен печат
Француската прва дама Брижит Макрон последен пат е видена на средината на минатиот месец, кога беше во придружба на својот сопруг, претседателот Емануел Макрон на...
Еспресо Мода

Брижит Макрон важи за една од најстилизираните дами во светот – Нејзините салонки од 1.000 евра се новиот моден погодок (ФОТО)

Слободен печат
На традионалната воена парада во Париз по повод Денот на падот на Бастилја 14 јули, традиционално присуствуваше и француското претседателско дуо. На свеченото случување првата...
Еспресо Шоу биз

Шокантни детали: Како Брижит го „украла“ Макрон од својата ќерка

Слободен печат
Францускиот претседател Емануел Макрон и неговата 24 години постара сопруга Брижит се венчаа во 2007 година и тоа една година по нејзиниот развод од банкарот...
Еспресо Мода

Едноставна елеганција: Брижит Макрон во темно сино издание зачинето со нараквица (ФОТО)

Слободен печат
Првата дама на Франција уште еднаш покажа дека нема намера да отстапи од својот стил на облекување. Брижит Макрон (66) го посети заедно со сопругот...