Tag : францускиот

Магазин Филм и ТВ

Замина француската филмска легенда: Почина Ана Карина!

Слободен печат
Француската актерка Ана Карина, најпозната по своите улоги во филмовите на легендарниот режисер Жан-Лук Годар, почина вчера на 79-годишна возраст од канцер. Оваа вест рано...
Ви Препорачуваме Еспресо Магазин Шоу биз

Францускиот РИКИ МАРТИН – Макрон има ЗГОДЕН телохранител по кој се ВРТАТ СИТЕ! (ФОТО)

Слободен печат
Станува збор за згоден дечко кој е познат по тоа што во вистинска смисла ја засени средбата меѓу Емануел Макрон и Доналд Трамп во април...
Еспресо Шоу биз

Шокантни детали: Како Брижит го „украла“ Макрон од својата ќерка

Слободен печат
Францускиот претседател Емануел Макрон и неговата 24 години постара сопруга Брижит се венчаа во 2007 година и тоа една година по нејзиниот развод од банкарот...
Еспресо Шоу биз

Сопругата на францускиот актер целосно гола на насловната страница на „Photo“

Слободен печат
Францускиот актер Венсан Касел и неговата сопруга Тина Кунаки го очекуваат првото дете. Taa неодамна се фотографирала за насловната страница на магазинот „Photo“ целосно гола....