Сериозна тужба за силување: Крис Браун тужен за 20 милиони долари дека ја дрогирал и злоставил гостинката на јахтата на Пи Диди

крис браун
Фото: ЕПА

Една жена го тужи РнБ пејачот Крис Браун за 20 милиони долари, велејќи дека тој ја дрогирал и силувал на јахта.

Жената, која во тужбата се води под псевдонимот Џејн До, тврди дека нападот се случил на јахта закотвена во домот на раперот Пи Диди во Мајами, чие вистинско име е Шон Џеј Комбс, на 30 декември 2020 година, се вели во тужбата.

Не е сосема јасно кому му припаѓала јахтата.

Во тужбата се наведува дека жената била поканета на јахтата од неидентификуван машки пријател, кој се забавувал со Комбс и Браун, со кои разговарале преку „FaceTime“ кога била во посета на Мајами.

Жената, која рече дека е професионален кореограф, танчерка, модел и музичар од Лос Анџелес, тврдеше дека Браун го грабнаl телефонот од нејзината пријателка и рекол дека „чул за нејзината музика и ја повикал да се упати во домот на Диди на островот Стар што е можно поскоро“, се наведува во тужбата.

крис браун
Фото: EPA-EFE/PAUL BERGEN

Откако се качила на јахтата, во тужбата се вели дека Браун и понудил на жената мешан пијалок во кујната и „и дал совети за започнување кариера во музичката индустрија“, се вели во тужбата.

Откако Браун го наполнил пијалокот на жената по втор пат, таа рече дека „почнала да чувствува ненадејна, необјаснета промена во свеста“, се вели во тужбата.

Таа почнчаа да се чувствува „дезориентирана“ и „физички нестабилна“, а неколку моменти подоцна Браун ја одвел низ ходникот и во празна спална соба во јахтата.

Жената, која носела само бикини, се обидела да замине, но Браун ја спречил, ја фрлил на креветот и почнал да ја бакнува.

крис браун
Фото: EPA/ZOLTAN BALOGH HUNGARY OUT

Браун „ја игнорираше молбата на тужителката Џејн До да престане“ додека пејачката ја силувал, се наведува во тужбата.

Во тужбата се тврди дека Браун ејакулирал во неа, скокнал и објавил дека е „готов“. Жената рече дека Браун и пратил порака следниот ден и рекол дека е „многу избледен“ и не се сеќава дали ејакулирал или не. Тој потоа „побарал“ од неа да земе итна контрацепција, што таа го направила.

Жената го видела Браун уште два пати минатото лето, откако тој ја поканил во неговото домашно студио во Тарзана, Калифорнија да слушаат нова музика. За време на втората посета, Браун ја прашал дали сака повторно да оди во неговата спална соба, но кога таа одбила, тој „станал гласен и бесен“ пред сите, велејќи ѝдека „таа никогаш нема да успее како уметник“ освен ако не е подготвена да го направи она што е „потребно““, се вели во тужбата.

крис браун
Фото: EPA/PAUL BUCK / POOL

Жената бара отштета од 20 милиони долари покрај казнената отштета и адвокатските трошоци.

„Се надевам дека сите го забележувате овој шаблон“, одговори Браун на своите приказни на Инстаграм во четвртокот, додавајќи емоџи со сина капа што честопати значеше лажење. Тој додаде дека секогаш кога објавува нова музика, „ТИЕ“ се обидуваат да извлечат вистински глупости.

Браун треба да го издаде својот 10-ти албум наречен „Breezy“ подоцна оваа година.

крис браун
Фото: Принтскрин / Instagram
Видео на денот