Серена Вилијамс го облекла најскапиот ОМЛЕТ на светот за најпрестижниот моден настан на светот (ФОТО)

Дури и жените со најголем стил и моден вкус, понекогаш знаат да направат катастрофални грешки.

На црвениот тепих, на овогодинешната Мет Гала, поминаа некои од најубавите и најпознатите жени на светот.

Меѓутоа, изгледа дека убавината, популарноста и богатството не резултираат секогаш и со стил.

Колку и да имаат пари, на некои од ѕвездите многу лесно може да им се случи да направат погрешен моден избор.

А можеби најубавиот пример за тоа, беше „Версаче“ фустанот во кој се појави Серена Вилијамс. Иако цената не е позната, станува збор за фустан кој е дизајниран специјално за неа, па со самото тоа сигурно и неговата вредност е непроценлива.

Таа на себе носеше долг жолт фустан украсен со листови. Меѓутоа оваа комбинација потсетуваше на нешто друго – на омлет.

Социјалните мрежи набрзо беа преплавени со коментари на сметка на нејзиниот фустан, и сите укажуваа на истата работа, а тоа е дека Серена на себеси облекла “омлет“.

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат