16 C
Скопје

Tag : најпрестижниот

Забава Магазин Магазин слајдер

Мет Гала: Потврдено одржувањето на најпрестижниот моден настан во 2021 година

Слободен печат
Официјално е потврдено, овогодинешната Мет Гала, најпрестижното модно случување, сепак ќе биде одржано, и покрај пандемијата на коронавирусот. Големиот моден настан досега секоја година беше...
Еспресо Мода

Серена Вилијамс го облекла најскапиот ОМЛЕТ на светот за најпрестижниот моден настан на светот (ФОТО)

Слободен печат
Дури и жените со најголем стил и моден вкус, понекогаш знаат да направат катастрофални грешки. На црвениот тепих, на овогодинешната Мет Гала, поминаа некои од...