Семејна трагедија во Индија: Eксплозија на плинска боца најверојатно сруши цела куќа

Најмалку 10 луѓе загинаа, а 15 се повредени кога во едно село на северот на Индија се сруши куќа на два спрата, соопшти полицијата.

Официјален полициски претставник истакна дека се истражува дали екплозијата на плинска боца е причина за рушење на куќата.

Полицискиот портпарол навде дека пет членови на истото семејство загинале во куќата, додека уште пет подоцна им подлегнале на повредите.

Прочитајте и...  Протест на илјадници лекари во 21 италијански град: „Не сакаме аплаузи туку вреднување на нашиот труд“

Прочитај повеќе

Чулев: Управен суд ја поништи одлуката на Влада за 88 распоредувања во МВР

Слободен печат

Почна седницата на Советот за безбедност – Се одлучува за евентуално продолжување на вонредната состојба

Слободен печат

Ново инклузивно игралиште за деца со попреченост во Карпош

Слободен печат

Пронајден малолетник кој се водеше за исчезнат во Скопје

Слободен печат

Во Минеаполис воведен полициски час, твит на Трамп сокриен поради „глорификација на насилство

Слободен печат

Британски експерт нагласува дека се уште е рано за олеснување на мерките во земјата

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Израел размислува за повторно воведување рестриктивни мерки

Слободен печат

Општина Центар креира протокол за прием на првачиња за учебната 2020/2021

Слободен печат

Меркел ја одби поканата на Трамп во живо да присуствува на самитот на Г7

Слободен печат

МТСП: Исплата на паричната помош од социјална и детска заштита од вторник, во три групи

Слободен печат

Издадени 264 решенија за изолација, 52 лица потпишале изјави за самоизолација

Слободен печат

БиХ ги отвори границите за граѓаните на Србија

Слободен печат