Села со кече на глава, од стадионот во Дортмунд ја бодри репрезентацијата на Албанија

Зијадин Села Фото: Села Фејсбук

Зијадин Села лидер на дел од Алијанса за Албанците вечерва сподели фотографија од стадионот во Дортмунд во дрес на албанската фудбалска репрезентација, за да ѝ даде поддршка на репрезентацијата на Албанија на натпреварот со Италија на Европското фудбалско првенство.

-Како и секогаш навивам за репрезентацијата. Ајде момци победа за Албанија…”, напиша Села на Фејсбук.

 

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот