• села

Села бара коалиција „победник со победник“ и предупреди за изборен инжинеринг

Зијадин Села предупредува за изборен инжинеринг и бара да се почитувала волјата на народот, за коалицирање победик со победник. Тој смета дека со приговорите до ДИК, ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ и Вреди се обидувале да постигнат да се намали бројот на пратеници на коалицијата „Европски фронт“ предводена од ДУИ, во која учествува и крилото на партијата АА …

Села бара коалиција „победник со победник“ и предупреди за изборен инжинеринг Read More »