20.8 C
Скопје

Се запали стан во Белград, евакуирани се станарите

Пожар избувна во станот на третиот кат, а еден едно лице било пренесено на Одделот за токсикологија при Воено-медицинската академија (ММА).

Апартман на улицата Сараевска 50 во Белград се запали денес околу 17 часот. Станарите, меѓу кои и децата, беа евакуирани, објави Српската радиотелевизија (РТС).

Пожар избувна во станот на третиот кат, а еден едно лице било пренесено на Одделот за токсикологија при Воено-медицинската академија (ВМА).

На самото место има 20 пожарникари и пет противпожарни возила.

Поврзани вести

Состојбата му е сериозна: Четиринаесетгодишно момче од Загреб испило литар вотка и завршило во болница

Катерина Стевовска

ВИДЕО | Заев: Ја враќаме довербата меѓу македонскиот и бугарскиот народ

Слободен печат

СЗО: Делта сојот полека станува доминантен во светот

Слободен печат

ВИДЕО | Ѓорчев: Бугарија има проблем со реалноста за постоењето на македонската нација и македонскиот јазик

Слободен печат

Санкционирани 83 возачи на автопатот Скопје – Велес поради брзо возење

Слободен печат

ВИДЕО | Трагедија во Перу: Во автобуска несреќа загинаа 17 патници

Слободен печат

Остави Коментар