Се запали стан во Белград, евакуирани се станарите

Фото: Википедиа

Пожар избувна во станот на третиот кат, а еден едно лице било пренесено на Одделот за токсикологија при Воено-медицинската академија (ММА).

Апартман на улицата Сараевска 50 во Белград се запали денес околу 17 часот. Станарите, меѓу кои и децата, беа евакуирани, објави Српската радиотелевизија (РТС).

Пожар избувна во станот на третиот кат, а еден едно лице било пренесено на Одделот за токсикологија при Воено-медицинската академија (ВМА).

На самото место има 20 пожарникари и пет противпожарни возила.

Видео на денот