• евакуирани

Неколку руски училишта евакуирани поради лажна дојава за бомба

Неколку училишта во Русија денеска добија закани за бомби, а стотина беа евакуирани само во сибирскиот град Краснојарск, јави московското радио „Ехо“. По заканите кои пристигнаа по електронска пошта, наставата беше прекината и во други градови, како Самара и Ставропол. Стотици училишта се евакуирани низ целата земја, јави радиото. Според пријавата, во претресите не било …

Неколку руски училишта евакуирани поради лажна дојава за бомба Read More »