Се истепале двајца кавадарчани - Слободен печат

Се истепале двајца кавадарчани

Двајца кавадарчани се уапсени откако се истепале извести кавадаречката полиција.

– Рано утрово во 2.30 часот пред угостителски објект на плоштад „Маршал Тито” во Кавадарци, постапувајќи по пријава за претходно настаната физичка пресметка, во полициската станица во Кавадарци биле уапсени П.М.(20) и Ф.К.(18) и двајцата од Кавадарци, појаснија оттаму.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Прочитај повеќе

Во подземна гаража запален автомобилот на поранешен министер од ДУИ

Слободен Печат

Скопјанец претепал малолетна потстанарка зашто скршила огледало, со парчиња ја сечел на вратот

Слободен Печат

Кичевчанец мачел животни

МИА Агенција

Гостиварец бил измамен за наводно вработување на неговата девојка

МИА Агенција

Избегал возачот кој повреди двајца пешаци во Струмица

Млад возач од Скопје тешко повреден во сообраќајка

Остави Коментар

1 − one =

Прочитај повеќе

На „Качанички пат“ повреден мотоциклист

Полицијата пет дена трага по исчезнатата млада мајка од Босилово

Слободен печат

Тепачка во соба во тетовската болница

Жена повредена во Капиштец, возачот избегал

Во Битола повредени двајца пешаци

Пешак потешко повреден во сообраќајка во Скопје

Слободен печат