Tag : истепале

Хроника

Се скарале, па се истепале двајца скопјани

Вчера во 20.15 часот во МВР е пријавено дека на улицата „Радишанска“ по претходна вербална расправија во семејната куќа бил нарушен јавниот ред и мир...
Хроника

Се истепале двајца кавадарчани

МИА Агенција
Двајца кавадарчани се уапсени откако се истепале извести кавадаречката полиција. – Рано утрово во 2.30 часот пред угостителски објект на плоштад „Маршал Тито” во Кавадарци,...