Tag : кавадарчани

Хроника

Се истепале двајца кавадарчани

МИА Агенција
Двајца кавадарчани се уапсени откако се истепале извести кавадаречката полиција. – Рано утрово во 2.30 часот пред угостителски објект на плоштад „Маршал Тито” во Кавадарци,...
Хроника

Три лица од Кавадарци пазарувале со фалсификувани пари

Слободен печат
Во полициската станива во Кавадарци била поднесена кривична пријава против Б.Ч.(27), Љ.Т.(30) и С.О.(20), сите од Кавадарци, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично...
Хроника

Двајца кавадарчани лишени од слобода бидејќи им била пронајдена марихуана

МИА Агенција
Двајца кавадарчани биле лишени од слобода во саботата навечер од страна на полициски службеници бидејќи кај нив била пронајдена марихуана. За ова денеска информираше Верољуб...