Двајца кавадарчани лишени од слобода бидејќи им била пронајдена марихуана

Двајца кавадарчани биле лишени од слобода во саботата навечер од страна на полициски службеници бидејќи кај нив била пронајдена марихуана.

За ова денеска информираше Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Тој појасни дека полицајците ја откриле марихуаната кај 32-годишниот Н.А и две години постариот Б.Г, кои се движеле по улицата „Ѓорѓи Соколов”.

По целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Прочитајте и...  Охриѓанец затаил данок во висина од над два милиона денари

Прочитај повеќе

Охриѓанец затаил данок во висина од над два милиона денари

Слободен печат

Жител на Кочани нападнал малолетници и со метална цевка се заканувал на полицајци

Слободен печат

Две лица повредени во пожар во Визбегово (ФОТО)

Слободен печат

Тело на мртва жена најдено во стан во Велес, соседите пријавиле непријатна миризба

Слободен печат

Нападната полициска службеничка која извршувала службени задачи

Слободен печат

Штипјанец заврши во станица откако да нападнал својата сопруга

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Млад возач тешко повреден во сообраќајна несреќа

Дете од Скопје повредено во сообраќајка

Загина моторџија во Тетовско

Крвнички убиена жена од Шуто Оризари

Горан Наумовски

Поради долг тетовец нападат со вила

Слободен печат

Мајка и ќерка нападнати од лице вработено како обезбедување во Сити мол

Слободен печат