СДСМ: Мицкоски почна да промовира проекти на СДСМ

СДСМ партиска зграда/ Фото: "Слободен печат", Драган Митрески

Христијан Мицкоски почна да се фали со проекти на СДСМ и тие проекти јавно да ги промовира, соопштија денеска од Центарот за комуникации на СДСМ осврнувајќи се на посетата на лидерот на опозициската ВМРО ДПМНЕ на Општина Гази Баба.

Еден од нив е и проектот за фекална канализација во населеното место Страчинци во општина Гази Баба со кој Мицкоски денеска се фалеше, проект кој е осмислен и буџетиран од претходниот градоначалник Борис Георгиевски, стои во соопштението.

Од СДСМ велат дека на Мицкоски кој нема идеи, проекти, програма и визија, кој знае само да шири лажни вести и деструкции, не му останува ништо друго освен да промовира проекти сработени од СДСМ.

Видео на денот