СДСМ: Мицкоски почна да промовира проекти на СДСМ

Христијан Мицкоски почна да се фали со проекти на СДСМ и тие проекти јавно да ги промовира, соопштија денеска од Центарот за комуникации на СДСМ осврнувајќи се на посетата на лидерот на опозициската ВМРО ДПМНЕ на Општина Гази Баба. Еден од нив е и проектот за фекална канализација во населеното место Страчинци во општина Гази …

СДСМ: Мицкоски почна да промовира проекти на СДСМ Read More »