Само 58 секунди му беа потребни на Корејскиот „Зомби“! (ВИДЕО) – Слободен печат
ОстанатoСпорт

Само 58 секунди му беа потребни на Корејскиот „Зомби“! (ВИДЕО)

Во саботата во октагонот се врати УФЦ борецот Чен Сунг Јунг или познат како корејскиот „Зомби“ кој за нецела минута го нокаутираше ривалот.

За само 58 секунди го совлада петтиот во ранг борец, Ренато Моикано, како сето тоа помина можете да погледнете на видео записот.

Јунг се повлече од натпреварувањето со цел да го заврши воениот рок во Јужна Кореја, а после новата победа дојде до резултат 15-5, додека во рамките од УФЦ има 5:2.

Следуваше страшна серија на удари од страна на Јунг, а бразилскиот ривал едноставно не знаеше што го снајде.

Иако публиката очекуваше многу поголеми возбудувања барем од 25 минути, но „брзопотезно“ беа решени сите дилеми.

Се врати Кореецот од војска во голем стил и на еден спектакуларен начин го освои Октагонот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close