Сакате луксузно искуство? Посетете го прекрасниот резорт „Jumeirah Vittaveli“ (ГАЛЕРИЈА)

Убавината на Mалдивите е позната во целиот свет, како и името на ланецот луксузни хотели „Jumeirah“.

Кога овие два концепти ќе се спојат, се добива прекрасен резорт – „Jumeirah Vittaveli“. Сместен е на тропскиот раj на островот Болифуши, а има вкупно 89 апартмани и вили. Сите апартмани се беспрекорно наместени и опремени.

Секоја од сместувачките единици има свој приватен базен, како и пристап до плажата или прекрасната лагуна.

Ова место е толку мирно и живописно така што ќе помислите дека сте на пуст остров. Сепак, трите префинети ресторани и барот ќе направат да се почувствувате како во рајот, додека ги вкусувате нивните интересни јадења и освежителни пијалоци.

Овој прекрасен резорт содржи и префинет спа центар – „Talise Spa“.

Прочитајте и...  Цел живот сонувала да стане актерка: Кетрин Зита-Џонс денес го слави својот 51 роденден

И за крај, едноставно мора да ја искусите авантурата за истражување на кристално чистите води кои го опкружуваат овој остров, а самиот резорт ви нуди услуги кои ќе ви помогнат во тоа. Со помош на нивната опрема ќе можете да нуркате и да ги истражувате сите убавини на водата.

Сите овие искуства заедно создаваат незаборавно искуство и одмор кој засекогаш ќе го паметите и секако ќе посакате да го доживеете повторно.

Прочитај повеќе

Бавна правда за Арчи Вилијамс, учесник во американскиот „Суперталент“ – Во затвор поминал 36 години за дела што не ги извршил (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Куче или мачка? Ниту стручњаците не се сигурни за неговата раса! (ФОТО)

Слободен Печат

Пред шест месеци го добија второто дете, а сега му ставаат крај на бракот – Се разведуваат Шехерезад и Сулејман?

Слободен печат

Омилениот Мистер Бин ќе ја игра најомразената историска личност во хит-серијата „Peaky Blinders“

Слободен Печат

„Мојата сопруга е колекционер на бебиња“ – Алек Болдвин „се откажува“ од намерата да има женски деца

Слободен печат

Испробајте ја оваа техника за дишење која ќе ви помогне полесно да заспиете!

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Загрижувачки фотографии од славната водителка: Поради болеста зглобовите и позелениле (ФОТО)

Слободен печат

Јубилејни 50 години – „Златно славејче“ ќе се одржи под ведро небо

Слободен печат

Не е сеедно кога сте ја започнале врската: Секоја љубов има свој хороскопски знак и еве што тој крие!

Слободен Печат

Конечно добри вести од британското кралско семејство – Ново кралско бебе пристигнува во 2021 година! (ФОТО)

Слободен печат

Принцезата Шарлин ги засени холивудските ѕвезди на црвениот тепих: Гламурозниот настан во Монако ги воодушеви љубителите на модата! (ФОТО)

Слободен Печат

Пристигна трејлерот за најстрашната серија на Нетфликс (ВИДЕО)

Слободен печат