Римски таксист вози со 110 км/ч и го гледа натпреварот меѓу Верона и Рома!

Еден римски таксист успеал да ги спои работата и фудбалот, а неговиот патник не уживал премногу во тоа.

Римскиот дописник за шпанскиот „Ел Паис“, Даниел Верду, морал во неделата вечерта да седне во такси во Вечниот град. Во тоа време се играше фудбалскиот натпревар меѓу Рома и Верона.

„Човекот ме вози 110 км/ч и гледа натпревар, а малку е нервозен зашто Верона само што изедначи. Добре дојде дома“, сам себеси си посакал Верду на Твитер, кој од слободниот викенд во Шпанија се вратил на работа во Рим.

Прочитајте и...  Со овој раствор ќе си ги спасите растенијата кои почнале да венеат: Феноменален трик од искусни билкари!

Прочитај повеќе

Софија Милошевиќ остро возврати на нападите на Инстаграм: Сите сме различни и во тоа лежи убавината на светот!

Слободен печат

Не е лесно да ја импресионирате свекрвата: Обидете се со Свекрвина торта

Слободен печат

9 соби, 16 бањи и шипки за стриптиз! Погледнете ја новата палата на Меган и Хари вредна 14,6 милиони долари (ФОТО)

Слободен печат

Дознал дека сопругата го изневерува со помош на Гугл мапс

Слободен печат

Дејвид Бекам со децата на одмор во Грција, Викторија не е со нив

Слободен печат

7 најдобри астро комбинации за брак: Дали сте меѓу нив?

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Шерон Стоун: Ја измамив смртта трипати! Како ќе умрам следниот пат?

Слободен печат

Шон Конери е избран за најдобриот Џејмс Бонд во историјата (ФОТО)

Слободен печат

ФАСТ-тест – за брзо препознавање на мозочен удар

Слободен печат

Хороскоп за 13 август: Животот е убав за оние што знаат да го живеат

Слободен печат

За шест години проживеа како за шест животи: Неверојатниот подем и пад на Жан Мишел Баскија (ФОТО/ВИДЕО)

В.Т.

Што се случува тука? Српската пејачка Милица Павловиќ го прослави роденденот, гушкајќи и бакнувајќи го Аца Лукас! (ВИДЕО)

Васко Спасоски