Tag : таксист

Слајдер Хроника

Таксист краде пакет пиво од трафика во Карпош (ВИДЕО)

Слободен печат
На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како маж кој вози такси, краде пакет пиво од трафика. Додека продавачот го услужува својот...
Вести Свет Слајдер

Емотивно видео од шпанска болница: Таксист кој бесплатно превезува пациенти пречекан со громогласен аплауз

Слободен печат
Здравствените работници во мадридската болница пријатно изненадиле еден таксист кој бесплатно превезува пациенти среде епидемијата од коронавирусот. Таксистот бил повикан да влезе во болницата за...
Забава Магазин

Римски таксист вози со 110 км/ч и го гледа натпреварот меѓу Верона и Рома!

Слободен печат
Еден римски таксист успеал да ги спои работата и фудбалот, а неговиот патник не уживал премногу во тоа. Римскиот дописник за шпанскиот „Ел Паис“, Даниел...
Хроника

Ограбен таксист во скопско Батинци

Слободен печат
Вчера 55-годишен таксист бил нападнат во скопското село Батинци. Случајот сам го пријавил во СВР Скопје. Двајца патници му се заканувале и му ги зеле...
Хроника

Кривична пријава за две лица за разбојништво врз таксист од Гостивар

Слободен печат
Полицијата поднесе кривична пријава за две лица осомничени за разбојништво врз таксист од Гостивар. Од СВР Тетово информираат дека Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар...
Хроника

Таксист од Кавадарци нападнал колега од Неготино

Таксист од Кавадарци нападнал негов колега од Неготино. Неготинецот се здобил со повреди. Инцидентот според полицијата се случил утринава на улица „Мaршал Тито” во Неготино....
Хроника

Маж кај Сајмиште удри жена (ВИДЕО)

Горан Наумовски
На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како маж, наводно таксист кој на булеварот кај Сајмиште турна жена на бетонот. По ова,...
Вести Регион

Дубровник: Две лица испукале шест куршуми во 28-годишен таксист (ВИДЕО)

Слободен печат
Синоќа во центарот на Дубровник, 28 годишен таксист се здобил со тешки телесни повреди, откако во него биле испукани шест куршуми, пренесуваат хрватските медиуми. Лица...
Хроника

Нападнат таксист од Скопје

Горан Наумовски
Таксист бил жртва на физички напад од страна на непознато лице. Напаѓачот бил со другар кој одбил да му плати на таксистот за извршената услуга....
Вести Регион

Таксист пукал во воздух, но и тоа не го спасило: Брутално претепан од насилник (ВИДЕО)

Слободен печат
Таксистот се здобил со тешки телесни повреди, а за да се спаси од насилникот дури и пукал со пиштол, но момчето не престанало да го...
MacedonianAlbanian