Рахиќ: Класична местенка беше тепачката со Јанакиески и Ристовски за да излезат од притвор

Директорот на истражниот затвор „Скопје“, Есад Рахиќ во интервју за Радио Слободна Европа, вели дека тепачката меѓу поранешните министри Миле Јанакиески и Спиро Ристовски со други притвореници била местенка за да излезат од притвор.

Токму поради овој инцидент тогашниот директор на затворот Ѓоко Котевски си поднесе оставка.

-Господинот Котевски пред мене коректно си ја вршел работата. Мислам дека тоа е сплет на несреќни околности, да не кажам една класична местенка изрежирана да се случи тоа за дел од тие што учествуваа во тепачката да излезат надвор, вели Рахиќ.

Прочитајте и...  И Народниот правобранител ја има перцепцијата на граѓаните дека луѓето од социјалните служби си играат богови - институционално се кршат човековите права

Прочитај повеќе

Во претшколско образование лани биле вклучени 38.094 деца

Слободен печат

Жбогар нема информации кога ќе се објават извешатите за Македонија и Албанија

Слободен печат

Панчевски осуден за мобинг

Вучиќ: Нема заразени со коронавирус во Србија

Мерки за подобра заштита од коронавирусот, како подобро да се заштитиме?

Слободен печат

Тажното мајмунче Лука од битолска зоолошка се врати во Скопје ЗОО

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

За пензионерите во Полска ќе биде воведен годишен бонус

Слободен печат

Рама во Москва се сретна со Лавров, се разговараше и за косовското прашање

Слободен печат

Груевски до Русковска: Никогаш не сум избегал од соочување со правдата

РЕВОЛУЦИОНЕРНА ОДЛУКА: Шкотска воведува бесплатни санитарни производи за сите жени

Слободен печат

„Фортонмка”: Цените на становите ќе останат стабилни, освен во Центар и Карпош

Слободен печат

Димитров: Во Прага добивме потврда за сработеното и ветер во грб за заслуженото

Слободен печат