Работи кои ги правевме во 2000-те, а денес се срамиме да ги признаеме! (ФОТО)

Транзицијата на милениумот беше интересно време. Откако преживеавме Y2K (се сеќавате ли на тоа?), започнавме со низа модни изрази кои денес ни изгледаат како целосна катастрофа.

Без грижа, сите сме виновни за нив и сите ги обожававме.

Во тие години, веѓите беа само една тенка линија.

А трепките требаше да изгледаат како куп грутки од маскара.

Топовите мораа да бидат тесни и кратки, а фармерките едвај ги покриваа најинтимните зони.

Долните маици беа неизбежна облека и мораа да се комбинираат со елегантни здолништа, огромни обетки и потпетици.

Тоа беа годините кога болеро апсолутно владееше со модните комбинации.

Исто така и тенките шалови кои не служеа на никаква цел.

Облеката секогаш мораше да има одредена промена. Обичните бели маици мораа да паѓаат од рамената.

View this post on Instagram

Poppy 👱👒 #wildchild #poppy #movie #emmaroberts

A post shared by 90/00s (@2000fashiontbb) on

Можеби најлошото нешто беше апсолутното игнорирање на пропорциите. Горниот и долниот дел од телото изгледаа како да не припаѓаат на иста личност.

Работите што нормално знаевме каде одат ги користевме за се во тие години. На пример, краватите станаа ремени.

А, кој би заборавил на францускиот маникир?

Или дека сите сакаа да бидат портокалови?

Додека денес слушаме само за мат кармини, тогаш единствената опција беше сјајот, пишува BuzzFeed.

Очигледно дека сакавме се да светка!

Прочитајте и...  Овој чај експресно помага во отстранување на болката во грлото и кашлањето!

Прочитај повеќе

Виц на денот: Тоалетна хартија

Слободен печат

Ирина Шајк не можеше да си ја закопча сукњата, па ѕирна задникот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Како да препознаете дека на вашето тело му недостига магнезиум? Минералот кој е важен за виталните функции!

Слободен Печат

Погледнете зошто путерот од кикирики може да ви помогне полесно да заспиете!

Слободен Печат

Малку жени би имале храброст да го облечат ова: Погледнете како се појави Карлеуша на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Страста на жената во овој хороскопски знак привлекува многумина, но е тешка за сакање!

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Филмскиот фестивал во Кан ќе се одржи во мини, симболично издание!

Слободен Печат

Кајли Џенер ужива во есента: Најмладата милијардерка го дочека новото годишно време во бикини кое едвај ѝ ги задржа градите! (ФОТО)

Слободен Печат

Морничавиот проект на Нетфликс: Што би направиле за само малку слава? (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѕвездата од серијата „The Witcher“ сака да биде новиот Бонд: Дали Хенри Кавил е вистинскиот избор за агентот 007?

Слободен печат

Овој чај експресно помага во отстранување на болката во грлото и кашлањето!

Слободен Печат

На аукција вреќичката за инфузија која ја користел Мајкл Џексон

Слободен печат