Пушка, пиштол и куршуми најдени во тетовско Копанце

Вчера полициска патрола од тетовската полиција го уапсила Б.З.(32) од тетовското село Копанце, откако при претрес во неговиот дом е пронајдени една автоматска пушка, рамка со 19 куршуми, пиштол „Берета“ со една рамка и 162 куршуми. Откако вчера бил уапсен З.Б. тој утринава бил однесен да даде исказ пред судија на претходна постапка во Основниот суд во Тетово.

Прочитајте и...  Загина возач од Стојаково

Прочитај повеќе

Повреден полицаец од Куманово кој се обидел да уапси штипјанец

Слободен печат

Воз удри во пешак кај Визбегово

Загина возач од Стојаково

Странец паднал од зграда во изградба

Тракторист загина утрово во тешка сообраќајка кај Југокомерц во Кавадарци

Слободен печат

Нападнат возач на ЈСП, уапсено младо момче

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Велешанец „заработи“ кривична, продавал хероин

Слободен печат

Тешка сообраќајка во Кавадарци, загина 28 годишно лице

Слободен печат

Најден удавен маж на брегот на Вардар кај поранешен велешки ХИВ

Слободен печат

Маж и дете се повредени во сообраќајка во Скопје

Горан Наумовски

Тешко повреден 10-годишен велосипедист од Прилеп

Изгоре камион во Прилеп