ПУКАЊЕ ВО ЊУЈОРК: Повредени пет лица, меѓу нив деца и тинејџери

Во масовно пукање во Њујорк, вчера попладне по локално време се повредени пет лица, вклучувајќи и десетгодишно момче. Полицијата овој напад во местото Бронкс го опиша како „ужасно злосторство“.

Според информациите од локалните медиуми, меѓу повредените има и 15-годишно момче и едно 19-годишно девојче. Мотивот за нападот сѐ уште не познат.

Жртвите стоеле на улица кога непознат напаѓач (или напаѓачи) отвориле оган. За голема среќа, ниту една од жртвите немала повреди кои се опасни по живот.

На местото на настанот може да се забележат повеќе возила на Брзата помош и полицијата. Започната е потрага по осомничените.

Прочитајте и...  Следниот месец е клучен за евро-атлантските перспективи на државата

Прочитај повеќе

Адеми: За период од две години платите на наставниците се зголемени за повеќе од 21 процент

Слободен печат

НЕСРЕЌА ВО АВСТРАЛИЈА: Двајца загинати, повеќе повредени откако воз излета од шини кај Мелбурн

Слободен печат

Додик повторно се закани со РС-егзит и побара исполнување на барањата

МИА Агенција

Српското собрание денеска ќе расправа за Договорите од мини-шенгенот меѓу Северна Македонија и Србија

Слободен печат

Путин: САД помогнаа во спречување на терористички напад во Санкт Петербург

Слободен печат

Чулев ги откри деталите во врска со вчерашната акција во Крушопек (ФОТО+ВИДЕО)

Војислав Мојсовски

Остави Коментар

12 + дваесет =

Прочитај повеќе

Меркел: Расизмот е отров

Слободен печат

Заев: Наградата е значајна затоа што ги потврдува прогресивните и европски политики кои градат траен мир

Слободен печат

Започнува клучниот ЕУ самит за буџетот, можно е да трае повеќе од два дена

Слободен печат

ЈСП ќе воведе дополнителен број автобуси за Задушница

Слободен печат

Гелевски: Дали програмата за култура е резултат на вкоренет клиентелистички систем?

Слободен печат

Преку новата алатка граѓаните сега ќе имаат увид во Јавниот долг