17 C
Скопје

Пронајдено е телото на момчето кој со автомобил падна во езеро

Нуркачите од специјалната единица на полицијата го пронајдоа телото на Богдан И. (19) кој синоќа додека бил во автомобил со своите пријатели паднале во езеро кај Мајданпек.

Нуркачите од специјалната единица на полицијата го пронајдоа телото на Богдан И. (19) кој синоќа додека бил во автомобил со своите пријатели паднале во езеро кај Мајданпек.

Двајца негови пријатели биле спасени и извлечени од водата, додека тој потонал заедно со автомобилот и се удавил.

Се претпоставува дека несреќата се случила кога автомобилот удрил во рид, а потоа се свртел и паднал во езерото.

Трагедија кај Мајданпек, две момчиња спасени од давење, по третото се трага

Поврзани вести

Вознемирувачка содржина: Превртен автомобил пред Коњари

Слободен печат

Во Клиничкиот центар починал повреден работник, телото е предадено на обдукција

Слободен печат

Трагедија во Неготино, се превртел со трактор и починал

Слободен печат

Извлечен човечки труп од реката Вардар

МИА Агенција

ОЈО поведе постапка против три лица за трговија со дрога​

Заев очекува Косово да го испочитува меѓународното право и да го екстрадира Африм Исмаиловиќ

Слободен печат

Остави Коментар