18 C
Скопје

Tag : падна

Вести Свет

Стапката на наталитет во САД падна за четири отсто на најниската точка досега

МИА Агенција
Стапката на наталитет во САД падна шеста последователна година во 2020 година, со најмал број родени бебиња од 1979 година. Според најновиот извештај, приближно 3,6...
Хроника

Пронајдено е телото на момчето кој со автомобил падна во езеро

Нуркачите од специјалната единица на полицијата го пронајдоа телото на Богдан И. (19) кој синоќа додека бил во автомобил со своите пријатели паднале во езеро...
Хроника

Работник падна на бетон од висина од 6 метри

В.Д. (1986) од Бор, додека работел во машинското одржување на борската флотација во рудникот „Јама“ задобил тешки телесни повреди кога паднал на бетон од висина...
Хроника

Автомобил падна во бездна на Крк, загинаа две лица

Две лица загинаа во близина на Стара Башка на хрватскиот остров Крк,  откако автомобил паднал во провалија длабока 300 метри, јави Приморско-горанската полиција. Третиот патник...
Вести Свет Слајдер

ВИДЕО: Во Англија се урна авион на британската морнарица, нема загинати

Слободен печат
Авион на британската морнарица се урна денеска во југозападниот дел на Англија, во Корнвол. Двајцата пилоти успеале да се катапултираат, јави Би Би Си. Локалната...
Забава Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО I Гордон Ремзи наседна: Познатиот готвач „падна“ на трикот од неговата ќерка

Слободен печат
Познатиот готвач Гордон Ремзи стана жртва на својата ќерка Матилда Ремзи, која го наседна со трик кој кружи на интернет во последните неколку години и...
Вести Свет

Белата куќа ја соопшти причината за падот на Бајден: Претседателот три пати падна заради силниот ветер

Слободен печат
По бројните коментари и шпекулации во медиумите и социјалните мрежи во врска со падот на претседателот на САД, Џо Бајден од Белата куќа соопштија дека тој е...
Вести Свет Слајдер

ВИДЕО I Драма на скалите на „Ер форс еден“: Бајден падна, и тоа три пати

Слободен печат
Американскиот претседател Џо Бајден падна додека се искачуваше на скалите кон претседателскиот авион. Претседателот Бајден се сопна неколку пати додека трчаше по скалите на „Ер...
Вести Свет

Се сруши патнички авион: Најмалку 12 лица загинаа во Јужен Судан

Слободен печат
Најмалку 12 лица загинаа при пад на патнички авион, кратко по полетувањето во Јужен Судан, јави агенцијата Анадолија. Директорот на меѓународниот аеродром во Јуба, Кур...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Атрактивната српска пејачка сакаше да направи стој на раце, па „тресна“ на подот! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Младата српска пејачка Теодора Џехверовиќ се обиде да изведе гимнастичка точка – стој на раце, но во еден момент изгуби контрола и се сруши на...