Приведени тројца криминалци од дојранско

Лисици
Апсење / Фото: МИА

Во Стар и Нов Дојран, полициски службеници ги уапсие Д.Р.(43) и Е.И.(27), двајцата од Стар Дојран и Т.А.(56) од Нов Дојран. При претреси во нивните домови, извршени со судска наредба, биле пронајдени и одземени дрога и други предмети кои потекнуваат од кривични дела. 

При претрес во домот на Д.Р. биле пронајдени и одземени марихуана, предмети со остатоци од прашкаста материја, пари и други предмети кои потекнуваат од сторени кривични дела „тешка кражба” и „кражба” извршени на подрачјето на општина Дојран.

Во домот на Е.И. биле пронајдени и одземени марихуана, пари и предмети кои потекнуваат од сторени кривични дела „тешка кражба” и „кражба”, извршени на подрачје на општина Дојран. Додека, при претресот во домот на Т.А. биле пронајдени марихуана и стебла од растението канабис.  Тие биле приведени во полициска станица. 

Видео на денот