6 C
Скопје

Tag : приведени

Хроника

Приведени две лица во Кочани при обид за тешка кражба

Денеска олициски службеници од полициската станица Кочани ги лишиле од слобода А.В.(26) од Кочани и 15-годишен малолетник, затоа што во 11.30 часот биле затекнати при...
Хроника

Запленет кокаин, приведени две лица од Велес 

Синоќа во попладневните часови на автопатот Скопје-Велес, пред наплатната рампа Сопот, полициски службеници ги уапсиле Д.К.(24) и А.А.(31), двајцата од Велес. При извршениот на патничко...
Хроника

Тројца приведени за поседување хероин

Слободен печат
Тројца мажи од Тетово и Пирок се приведени денеска откако полицајци при преглед им нашла дрога. Тие се уапсени при акцијата на полицијата на улицата...
Вести Регион Слајдер

ВИДЕО: Десетмина пензионирани адмирали приведени во Турција затоа што се против изградбата на каналот во Истанбул

Слободен печат
Турските власти денес уапсија десет пензионирани адмирали кои се дел од потписниците на отвореното писмо во кое се критикува изградбата на каналот во Истанбул, проект за кој се залага...
Хроника

Приведени две лица поради прекршување на полициски час во Тетово

МИА Агенција
Полицијата во Тетово ноќеска привела две лица поради прекршување на полицискиот час во период од 22 часот до 5 часот утринава. Приведен е еден тетовчанец и еден скопјанец....
Слајдер Хроника

Запленети околу 200 килограми марихуана, приведени две лица

Poлициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција-Сектор за недозволена трговија со дрога, Специјалната антитерористичка единица – Тигар и Одделот за сузбивање на организиран и сериозен...
Ви Препорачуваме Хроника

OJO ја завршува истрагата за претепувањето на струмичанецот Вцков – други снимки откриваат кој прв почнал

Марина Дамческа
Со видливи повреди на главата, струмичанецот Игор Вцков кој завчера беше брутално претепан во Струмица од група луѓе и настанот го виде целата јавност откако...
Хроника

20 приведени по страотната тепачка во Струмица

Дваесет лица се приведени во полициска станица по инцидентот кој се случи вчера во казино во Струмица. Видеото што беше објавено на страницата „Струмица онлајн“...
Вести Регион Слајдер

ВИДЕО I Полициско насилство во Атина: Повредени двајца полицајци и приведени 11 лица

Слободен печат
Жителите на атинската населба Неа Смирни, преку сведоштва и објавени видеа на социјалните мрежи обвинуваат за полициско насилство врз момче, за што и синоќа одржаа...
Вести Хроника

МВР: Приведени разбојници во Кисела Вода, украденото ќе биде вратено на сопствениците

Слободен печат
Приведени четири лица за разбојништво и тешка кражба во Кисела Вода. Двајца од нив му ги земале парите на доставувач, а двајца украле пари, накит...