22 C
Скопје

Приведена сопственичка на угостителски објект во Скопје

Вчера во 22.20 часот во Полициската станица Гази Баба било пријавено дека угостителски објект во село Трубарево работи после 21.00 часот.

Полициски службеници излегле на местото и било констатирано дека објектот работи  и во него има гости.

Во полициска станица бил извршен разговор со сопственичката С.С.(46) од Скопје и по целосно документирање на случајот, во координација со Државниот пазарен инспекторат против неа ќе биде поднесена кривична пријава по член 206 од Кривичниот законик – „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“.

Поврзани вести

Судењето за „Меѓународен сојуз” продолжува на 19 мај

МИА Агенција

Четворица скопјани обвинети за непочитување на полицискиот час​

Се изведуваат докази на судењето за „Меѓународен сојуз”

МИА Агенција

Повеќе приведувања поради дрога во Тетовско, меѓу нив и бугарски државјанин

Слободен печат

22 прекршување на забраната за движење, 508 санкции за неносење маска

Слободен печат

Струмичкото обвинителство поведе постапка против осомничен за обид за убиство​

Слободен печат

Остави Коментар