8 C
Скопје

Tag : објект

Вести Македонија

Се урива нелегално изграден објект под Кале

Слободен печат
 Секторот за инспекциски работи на Општина Центар со механизација денеска отстранува нелегално изграден објект на улица „Лазар Личеноски” бб под Кале. – Се отстранува градба...
Вести Македонија

По цели 50 години: Реновиран објектот на армиските Ренџери

Слободен печат
Објектот на армиските Ренџери во касарната „Илинден” после 50 години целосно е реконструиран. За неговото реновирање кое опфаќа 4 000 квадратни метри, а ќе го...
Вести Скопје

Затворен угостителски објект во Црешево, приведени 32 лица поради непочитување на мерките за заштита од ковид-19

Слободен печат
На 18.02.2021 во 23.30 часот, полициски службеници од Полициската станица Гази Баба извршиле контрола во угостителски објект во с.Црешево, скопско, во врска со почитување на...
Хроника

Затворен угостителски објект во тетовско

МИА Агенција
Државниот пазарен инспекторат времено затвори угостителски објект во тетовско Горно Седларце откако синоќа во 21.30 часот во него биле затекнати 29 гости по дозволеното работно...
Вести Свет Слајдер

ФОТО | ЦИА ја објави вистината: НЛО веќе не се тајна, еве што содржат документите

Слободен печат
Над илјада документи на ЦИА за неидентификувани летечки објекти се достапни да се симнат од интернет. Документите се објавени онлајн благодарејќи на сајтот Блек волт,...
Вести Македонија Слајдер

ФОТО I Нема место за ДКСК: Министерството за политички систем, како и Агенции и Дирекции во новиот објект кај МНТ и МНР

Слободен печат
Министерството за политички систем, Агенцијата за остварување на правата на заедниците, Националниот албански ансамбл, како и повеќе Дирекции за афирмација на заедниците ќе бидат корисници...
Хроника

Затворени два угостителски објекта во Гостивар

Вчера околу 19.15 часот на улица „Илинденска“ во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода Љ.Н.(50)...
Некатегоризирано Хроника

Приведена сопственичка на угостителски објект во Скопје

Слободен печат
Вчера во 22.20 часот во Полициската станица Гази Баба било пријавено дека угостителски објект во село Трубарево работи после 21.00 часот. Полициски службеници излегле на...
Вести Свет

Агенција ДПА: Едно повредено лице во инцидентот кај канцеларијата на Меркел, возачот во притвор

Слободен печат
Едно лице е повредено во инцидентот во Берлин во кој втомобил се заби во оградата на влезот на објектот на германската канцеларка Ангела Меркел, јави...
Хроника

Приведен сопственик на угостителски објект од Гостивар, објектот работел по дозволеното време

Слободен печат
Вчера (16.11.2020) околу 22 часот и 50 минути, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода Р.Б.(46) од Гостивар, сопственик...