Tag : објект

Слајдер Хроника

Пронајдени над 100 килограми марихуана во пловен објект на брегот на Охридското Езеро (ФОТО)

Слободен печат
Полициски службеници од Одделението за прекуграничен криминал странци и реадмисија –Регионален центар за гранични работи Запад при Бирото за Јавна безбедност во координација со Основното...
Вести Македонија

Во Волково се гради нова детска градинка со капацитет од 175 деца

Слободен печат
Нова детска граника со капацитет да згрижи 175 деца поделени во осум занимални (од 0 до 6 години), се гради во Волково, општина Ѓорче Петров....
Вести Ви Препорачуваме Скопје

Руиниран објект со години „заборавен“ во центарот на Скопје

Во строгиот центар на Скопје покрај булеварот „Свети Климент Охридски“ со години стои напуштен објектот, кој одамна, последен пат го користеше една во тоа време...
Хроника

Пожар во угостителски објект во Бутел

Слободен печат
Опожарен е угостителски објект во Бутел, на улицата „Томе Пуре”, сопственост на А.С., како и товарно возило „рено мастер”, сопственост на Н.С.(52) од Скопје, кое...
Вести Економија

Нови тезги уредени по современи хасап стандарди за охриѓани (ВИДЕО)

Слободен печат
Новиот објект на Зелениот пазар во Охрид значи модернизирање на условите за работење за пазарџиите, исполнување на стандардите за трговија со земјоделски и прехранбени производи...
Вести Скопје

Објавен огласот за доизградба на ООУ. „Димитар Македонски“ во Лисиче

Слободен печат
Министерството за образование и наука ја отпочна постапката за јавна набавка за склучување на повеќегодишен договор за продолжување со изградба на училиштето OOУ. „Димитар Македонски“...
Вести Ви Препорачуваме Скопје

Децата од Лисиче и натаму ќе учат во руинираното училиште

Слободен печат
Министерството за образование донесе Одлука за поништување на постапката со која требаше да се доврши започнатата градба на ОУ Димитар Македонски во скопската населба Лисиче....
Хроника

Голема кафеанска тепачка во Тетово

МИА Агенција
Четири лица, меѓу кои едно малолетно, се приведени вчера околу  23 часот во угостителски објект во Тетово. Портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски истакна дека...
Вести Скопје

Пералната на Трета македонска бригада е отстранета, Градот најавува доизградба на булеварот

Слободен печат
Град Скопје ја урна куќата која се наоѓаше на булевар Трета македонска бригада. Од Град Скопје велат дека објектот според имотен лист бил во нивна...
Вести Скопје

Почна уривањето на времениот објект на покривот од ГТЦ

Слободен печат
Два дена по најавата на скопскиот градоначалник, Петре Шилегов, почна да се урива времениот објект на покривот на ГТЦ. Со активностите ќе се изврши демонтажа...