Прабабата на Фабрегас е суперхерој: На 95 години го победи коронавирусот!

фото: инстаграм

Сеск Фабрегас им се заблагодари на лекарите и медицинските сестри на несебичниот труд во борбата против оваа пандемија.

Поранешниот шпански репрезентативец потврди на „Инстаграм“ профилот дека неговата 95-годишна прабаба го победи коронавирусот.

Сеск Фабрегас им се заблагодари на лекарите и медицинските сестри на несебичниот труд во борбата против оваа пандемија.

View this post on Instagram

95 years old and she overcame the coronavirus. Yesterday her tests came back negative. My great-grandmother is a superhero but nothing of this would be possible without all the help of the nurses and doctors that are helping all these people. All my respect to everyone of them for what they are doing day and night, a big thank you!!!! ❤️ • Ha superado el coronavirus con 95 años. ¡Ayer el test salió negativo! Mi bisabuela es una superheroína, pero nada de esto sería posible sin la ayuda de todxs lxs enfermerxs y doctorxs que se están dejando la vida en cada instante para que todos/as podamos estar mejor y vivir un poco mejor en estos tiempos tan difíciles. Gracias a todas las personas del Remei de Arenys de Munt por el sacrificio tan grande que hacen por estas personas mayores. Todo nuestro respeto!!!! Nada es imposible. Gracias!!!! ❤️??

A post shared by Cesc Fàbregas (@cescf4bregas) on

Има 95 години и таа го победи коронавирусот. Вчера нејзините тестови беа негативни. Мојата прабаба е суперхерој, но ништо од ова не би било возможно без помошта на медицинските сестри и лекарите кои им помагаат на сите тие луѓе. Сета моја почит до нив за тоа што го прават секојдневно, големо благодарам! – напиша Фабрегас на Инстаграм.

Да потсетиме, претходно Шпанецот поради економската криза му понуди на раководството на Монако да добива 30 отсто помала плата, а во наредните четири месеци му бидат „замрзнати“ примањањата, додека не се види како ќе се развива ситуацијата.

Фабрегас е инаку поранешен фудбалер на Арсенал, Барселона и Челси.

Видео на денот