Tag : сеск фабрегас

Спорт Фудбал

Прабабата на Фабрегас е суперхерој: На 95 години го победи коронавирусот!

Слободен печат
Поранешниот шпански репрезентативец потврди на „Инстаграм“ профилот дека неговата 95-годишна прабаба го победи коронавирусот. Сеск Фабрегас им се заблагодари на лекарите и медицинските сестри на...
Спорт Фудбал

Потег за секоја почит: Фабрегас со лекција за сите фудбалери

Слободен печат
Поранешниот шпански фудбалски репрезентативец се согласил доброволно да ја намали својата плата за 30 проценти за да му помогне на својот клуб Монако финансиски поради...