Повреден пожарникар додека гаснел пожар

Во тетовската полиција ноќеска е пријавен е пожар во куќата на 39-годишниот гостиварец О.З. на улица „Димитар Влахов“ во Гостивар.

– Пожарот целосно е локализиран, а при гаснењето на пожарот повреди задобил еден пожарникар, кој веднаш бил пренесен во гостиварската општа болница „Ферид Мурад“ каде му е укажана лекарска помош – изјави поартпаролот на тетовската полиција Марјан Јосифоски.

Прочитајте и...  Уапсена гевгеличанка фатена со кокаин

Прочитај повеќе

Кривични против три лица за производство и шверц на дрога

Слободен печат

Кичевец во склоп на црква пронашол рачна бомба

Слободен печат

Среде бел ден тетовци фатени со хероин

Слободен печат

Тетовка удрена од автомобил, пренесена во болница

Слободен печат

Уапсена гевгеличанка фатена со кокаин

Слободен печат

Скопјанец и кичевец пронајдени мртви во своите домови

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Удавен маж пронајден во базен

Слободен печат

Нападнати двајца малолетници во Скопје

Слободен печат

Уапсени двајца Арачиновци, се обиделе да прегазат полицаец во Куманово

Слободен печат

ВИДЕО | Масовна тепачка во Струмица: Излегле од судница па се степале пред Основниот суд

Слободен печат

Срна усмртена на автопатот Тетово-Скопје, повредена сопатнича во возило

Слободен печат

Тешко повредена тинејџерка во сообраќајака во Тетово