Повреден братот на Ел Чека (ФОТО)

Братот на Ел Чека, Блерим Ахмети денеска е повреден од Исмет Гури од ДУИ, сведочи мајката на нападнатиот. Нападот се случил пред почетокот на протестот организиран од семејството на Ел Чека, објави Алсат М.

Како што сведочат очевидци на настанот, крв на рацете било забележано и кај мајката на Блерим, која се втурнала да го одбрани нејзиниот син од нападот на Исмет Гури. На местото на инцидентот интервенирала полицијата, а нападот се случил пред пристугнување на репортерските екипи.

Прочитајте и...  Средба Нухиу-Смолек: Посветеност во исполнување на заедничките цели, цврста определба за натамошно унапредување на соработката

Прочитај повеќе

Авион од Скопје слетал во Финска со 24 патници позитивни на Ковид-19

Слободен печат

Зибери: Опцијата за 4 смени со 20 минути час ќе биде главен елемент за ширење на вирусот

Слободен печат

Ахмети: Од волјата на двете страни зависи дали ќе се постигне позитивен епилог во полза на државата

Слободен печат

Заев: Нови избори не се решение, немам коментар околу информациите за ротирање на премиерското место

Слободен печат

Спасов: Ахмети прави етничка мобилизација на Албанците ставајќи се во својство на воен командант, на кого Груевски му даде амнестија

Слободен печат

Героски: Заев стана премиер без да победи на изборите, Димитровски: Доаѓа време кога партите ќе треба да станат мултиетнички

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Без договор за нова влада заврши средбата Заев-Ахмети

Слободен печат

Средба Заев – Ахмети во Собранието

Слободен печат

Поради короната и бирократијата – Хронично болните ќе останат без неопходната терапија!

Слободен печат

Почината е една пациентка од Скопје, нови 109 случаи на Ковид-19 и 422 оздравени пациенти

Слободен печат

Коцевски апелира до ЕВН да помогне во потрагата по исчезнатото лице во велешко Белештевица

Слободен печат

Демократски сојуз: Да се нормализира работата на здравствениот систем

Слободен печат