13 C
Скопје

Повреден братот на Ел Чека (ФОТО)

Братот на Ел Чека, Блерим Ахмети денеска е повреден од Исмет Гури од ДУИ, сведочи мајката на нападнатиот. Нападот се случил пред почетокот на протестот организиран од семејството на Ел Чека, објави Алсат М.

Како што сведочат очевидци на настанот, крв на рацете било забележано и кај мајката на Блерим, која се втурнала да го одбрани нејзиниот син од нападот на Исмет Гури. На местото на инцидентот интервенирала полицијата, а нападот се случил пред пристугнување на репортерските екипи.

Поврзани вести

Филипче: Вечерва пристигнаа 38 400 вакцини од производителот „Астра-Зенека“

Слободен печат

По труењето во Куманово мајонезот ќе се исфрли од градинките, на децата ќе им се сервира поздрава храна

Слободен печат

Мицкоски со поддршка до Израел: Испалувањето на ракети од Газа насочени кон цивилното население на Израел е целосно неприфатливо

Слободен печат

МНР на Бугарија: Отворени сме за дијалог со С. Македонија, состанок кога ќе се исполнат потребните услови

Слободен печат

Екологистите ја поздравуваат одлуката на претседателот Пендаровски да не го потпише Законот за дивоградбите

Слободен печат

Груби: Северна Македонија и Албанија не треба да се одвојат на патот кон ЕУ

Слободен печат

Остави Коментар