Постои едноставен начин за борба со проблемите

Да излезете заедно со проблемите, а да се вратите сами. Еве како.

Не смеете со проблемите да лежите, седите, стоите, комуницирате. Посебно не да лежите! Ако сте со проблеми, ќе облечете патики, тренерки, ставате капа- тогаш проблемите ќе се загрижат.

Излегувате надвор на дожд-проблемите се стишуваат.

Почнувате сè побрзо да одите. Проблемите не исчезнуваат.

Одете уште побрзо-еден полека исчезнал. Одете уште побрзо-два исчезнале.

Почнувате да трчате- три исчезнале. Четвртиот се држи до последниот здив.

Тој е проблемот што се има вкоренето подлабоко од останатите. Трчајте што подалеко од него, со сета сила, нема да остане уште многу долго. Ќе исчезне и тој.

Кога веќе потполно се исцрпивте, трчате уште. Уште и уште…

Разбравте? Излеговте заедно со проблемите, а се вративте сами….

Прочитајте и...  Два милиони лајкови на една фотографија: Леди Гага само малку ги покажа градите (ФОТО)

Прочитај повеќе

Хороскоп за 28 мај, четврток – Погледнете што велат ѕвездите за денес

Слободен печат

Виц на денот – Број

Слободен печат

Манекенката Софија Ричи ја прекина врската со поранешното момче на Кортни Кардашијан!

Слободен Печат

Трансродова пар го очекува своето прво дете! (ФОТО)

Слободен Печат

Жена се обидела да ја силува пејачката Рада Манојловиќ додека миела раце во тоалет!

Васко Спасоски

Пет месеци од трагедијата во која загинаа НБА кошаркарот Коби Брајант и неговата ќерка, семејството доживеа огромна среќа! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Елена Велевска позира во тесни и кратки пижами, а позата која ја направи кажува многу! (ФОТО)

Васко Спасоски

Ова е жената која за малку ќе го „украдеше“ Доналд Трамп од рацете на Меланија! (ФОТО)

Слободен Печат

Познатиот рокер Ален Исламовиќ во борба против мигрантите влегува во политички води!

Васко Спасоски

Два милиони лајкови на една фотографија: Леди Гага само малку ги покажа градите (ФОТО)

Васко Спасоски

Ирина Шајк забележана како излегува од станот на Бредли Купер, но на неа има промена: Дали манекенката е бремена? (ФОТО)

Слободен Печат

Тага која не престанува: Мајката на познатиот музичар прозборе две години по неговото самоубиство! (ФОТО)

Васко Спасоски