18.8 C
Скопје

Портпаролот на Џонсон за интервјуто со принцот Хари и Меган: Тоа се прашања за Бакингамската палата

Британскиот премиер Борис Џонсон не го гледаше телевизиското интервју со принцот Хари и Меган, што се емитуваше во текот на ноќта, но верува дека секое прашање од интервјуто е исклучиво работа на Бакингамската палата, изјави денеска портпаролот на Џонсон.

– Очигледно тоа е работа на Палатата, одговори портпаролот на прашањето за коментарите на Меган дека некој од британското кралско семејство изразил загриженост за тоа колку може да биде темна кожата на нивниот син.

– Премиерот претходно рече дека нема место за расизам во оваа земја, тој тоа го истакна во неколку наврати, потсети портпаролот на Џонсон.

Поврзани вести

ВИДЕО | Андоновиќ: Тензии во Црна Гора – владата на Кривокапиќ пред оставка поради резолуцијата за Сребреница

Слободен печат

Анкета за бугарските избори: Разликата меѓу ГЕРБ и „Има таков народ“ е помала од 2 отсто

Слободен печат

ВИДЕО | Д-р Пановски: Нов бран нема да биде ни приближно силен како претходните

Слободен печат

ВИДЕО | Дерала: Мобилност, посветеност и непристрасност – отворен повикот на ЦИВИЛ за набљудувачи

Слободен печат

180 санкционирани возачи во Скопје

Слободен печат

Директорот на руско разузнавање тврди: Сталин ја нарекол дезинформација пораката дека Германија е подготвена за напад врз СССР

Слободен печат

Остави Коментар