Поранешниот НБА шампион ќе се грижи за ќерката на убиениот Џорџ Флојд

Стивен Џексон ќе го исполни ветеното од минатото и се пријави за добивање старателство на Џиана.

Поранешниот НБА кошаркар кој со Сан Антонио спарс дојде до титулата, Стивен Џексон изјави дека планира да се пријави за добивање на старателство на шестгодишната Џиана, ќерката на убиениот Џорџ Флојд.

– Многу работи ќе и недостасуваат, а јас ќе бидам тука за неа. Ќе ја однесам до олтарот кога ќе дојде време за тоа. Ќе бидам постојано тука за Џиџи. Флојд не може, но јас сум тука. Тука сум за да се изборам за правдата. Правдата за мојот брат – наведе Џексон.

Стивен Џексон на протестите во чест на Флојд и полициската бруталност се појави заедно со Џиана и притоа одржа моќен говор.

– Флојд од Тексас се досели тука во Минеаполис за да може да заработува повеќе, за да може да биде подобар родител. Дојде во Минеаполис за да вози камиони. Потребна ни е правда, мораме да дојдеме до правдата – рече Џексон.

Прочитајте и...  Најпознатиот ќелавко Колина ја презема контролата над ВАР технологијата

На протестот моќна порака испрати и малата Џиана.
„Тато го промени светот“, рече Џиана.

Прочитај повеќе

Интер го губи здивот, Верона во финишот му ја одзеде победата (ВИДЕО)

Слободен печат

Јунајтед е во страшна форма, ЛШ е реалност

Слободен печат

Бекам не е единствен газда на Интер Мајами, покрај него се синови на кубански агент на ЦИА, милијардер од Јапонија…

Слободен печат

Погба ужива во играта на Јунајтед, сака нов договор 

Слободен печат

Епското финале од Вимблдон помеѓу Ѓоковиќ и Федерер и најдобро во историјата

Слободен печат

Мегваер е преценет, можам да најдам тројца аматери кои ќе играат како него

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

На денешен ден се случи најневеројатниот момент во историјата на Светските првенства (ВИДЕО)

Слободен печат

Вардар ги промовираше Георгиевски и Талески

Слободен печат

Македонија нема да игра на ракометниот Мундијал, ракометарите не добија вајлд-карта

Слободен печат

Кај Федерер ги истакнуваат само квалитетите, а кај Новак само маните

Слободен печат

Барселона го потврди трансферот на Калатес

Слободен печат

Голем удар за шпанските екипи, стоп за обложувалниците

Слободен печат