Поранешниот дечко на починатиот Џорџ Мајкл му ја искршил вилата вредна неколку милиони (ВИДЕО)

Фади Фаваз, поранешниот дечко на Џорџ Мајкл е уапсен поради наводно кршење на лондонската вила на починатиот пејач во која тој живее од неговата смрт, пишува „Mirror“.

Полицајците вчера беа фотографирани покрај куќата, а соседите им рекле дека го виделе мажот како стои на кровот на вилата.

Кога полицијата пристигнала на имотот, Фаваз повеќе не бил на кровот, туку во куќата. Штетата на вилата ја опишале како „обемна“, а наводно се работи за трошок од пет милиони фунти.

– Човекот е приведен под сомнеж дека направил голема штета. Одведен е во полициската станица во Лондон на разговор, пишува во соопштението на полицијата.

Фаваз во последните три години по смртта на Мајкл живее во неговата раскошна вила, но без дозвола и нема намера да се исели. Откако беше отворен тестаментот на Мајкл всушност се виде дека пејачот не му оставил ништо од имотот проценет на 100 милиони фунти. Фаваз всушност ја „киднапирал“ вилата.

Прочитај повеќе

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат

Водителката на временска прогноза со интересна маска за заштита, но сите гледаат во бујното деколте! (ФОТО)

Слободен печат