25.8 C
Скопје

Tag : поранешниот

Вести Свет Слајдер

Обвинителството во Минесота побара 30 години затвор за поранешниот полицаец Дерек Шовин

МИА Агенција
Обвинителството на американската сојузна држава Минесота  побара 30-годишна затворска казна за поранешниот полицаец Дерек Шовин, кој на судењето во април беше осуден за убиството на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Твитерџиите погодуваат на кого личи Тони Блер: Новата фризура на поранешниот британски премиер хит на социјалните мрежи

Слободен печат
Се чини дека затворањето поради пандемијата на вирусот корона го погоди и поранешниот британски премиер Тони Блер, кој како и многу други граѓани долго време...
Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена

Поранешниот телохранител ја издаде: Дрскиот план на Џоли со кој успеала да го заведе Бред Пит

Слободен печат
Светот беше шокиран кога се дозна дека актерот Бред Пит, кој тогаш беше оженет со Џенифер Анистон, е во врска со колешката Анџелина Џоли, а...
Хроника

Лесковчанка му се заканувала на поранешниот дека ќе го убие

Поднесена е кривична пријава против 42-годишната М.П.од Лесковац затоа што му се заканувала на своето поранешно момче дека ќе го убие и и била одредена...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Заврши сагата за ембрионите: Софија Вергара повеќе не мора да се грижи за тужбата од поранешниот свршеник

Слободен печат
Судот во Лос Анџелес ја одби последната жалба од Ник Лоеб, во парницата против неговата поранешна свршеница Софија Вергара, а со која бараше дозвола да...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Анџелина Џоли продава вреден подарок од поранешниот сопруг Бред Пит

Слободен печат
Анџелина Џоли продава една слика која британскиот премиер Винстон Черчил ја насликал за време на Втората светска војна, а која таа ја доби како подарок...
Магазин Магазин слајдер Сцена Храна

Поранешниот готвач на кралското семејство го откри омилениот десерт на Кејт Мидлтон: Сочен и совршен, директно од дворецот!

Слободен печат
Поранешниот приватен готвач на британското кралско семејство го откри рецептот за омилениот десерт на војвотката од Кембриџ. Кејт Мидлтон (39) води сметка за исхраната и...
Живот Магазин Магазин слајдер

ФОТО: Како денес изгледа синот на Јасна и Бранко Црвенковски?

Анита Митровска
За децата на поранешниот премиер и претседател на Република Македонија се познати малку нешта. Бранко Црвенковски, поранешниот лидер на политичката партија СДСМ, заедно со сопругата...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

Почина поранешниот басист на AC/DC: Рокенрол младоста скапо го чинеше

Слободен печат
Поранешниот басист на групата AC/DC, Пол Метерс, починал на 14 октомври, наведуваат странските медиуми, а сега информацијата ја потврдија и неговите пријатели. Веста за смртта...
Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена

Деми Мур сè уште влече трауми од „валканите нешта“ на кои ја принудувал поранешниот сопруг Ештон Кучер

Слободен печат
Актерката Деми Мур (57) со колегата и поранешен сопруг Ештон Кучер (42) беше во брак од 2005-та до 2013-та година. После разводот, како што тогаш...