Полициски час во Скопје (ГАЛЕРИЈА)

Владата донесе одлука за време на викендите да се воведе забрана за движење на целата територија на државата од 16 до 5 часот, со цел да се спречи ширење на корона вирусот. Улиците на Скопје се празни…

Фото: Арбнора Мемети

Погледнете ги и овие две галерии направени денеска во Скопје:

Кучињата прошетани, полицискиот час може да почне (ФОТО)
Гореа контејнери во Скопје, пожарникарите мораа да интервенираат (ФОТО)

 

Прочитајте и...  Ким повторно во јавноста по 22 дена: Одржа состанок со воените лидери, ја подига борбената готовност

Прочитај повеќе

Дали последната Штафета на младоста го навести распадот на Југославија? (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Хан: Западен Балкан и припаѓа на Европа

МИА Агенција

Првпат ниту еден новозаразен од Ковид-19 во Косово

МИА Агенција

Повторно раст на новозаболени од Ковид-19

МИА Агенција

Полициски час и денеска во државава

МИА Агенција

Сончево со мала облачност, попладне дожд

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Кој е посилен од државата?

Чулев: СВР Струмица ги истражува донациите и дали лицата кои ги делеле ги почитувале мерките за Ковид-19

Слободен печат

Кумановци горди на двајцата доктори сограѓани беа дел од тимовите за трансплантација на срце и бубрези

Слободен печат

Протести во Минск против кандидатурата на Лукашенко за шести мандат

Слободен печат

Во Грција основните училишта и градинките се отвораат од 1 јуни

Слободен печат

Манчевски: Ако нема избори на 21 јуни, тогаш мора да се продолжи вонредната состојба

Слободен печат