3 C
Скопје

Tag : полициски час

Вести Свет

Казната е 135 евра: Глоба за речиси 6.000 Французи за прекршување на „полициски час“ во викендот

Слободен печат
Речиси 6.000 казни се регистрирани во првиот ден од продолжениот полициски час во Франција што беше воведен во обид да се контролира пандемијата на ковид-19....
Вести Регион

Во Албанија продолжува полицискот час и забраната за летови со Велика Британија

И.И.
Националниот комитет на експерти за справување со пандемијата со Ковид-19, по анализата на состојбата во последните две недели, одлучи да остане во сила одлуката за...
Вести Свет Слајдер

И Франција во страв од корона мутациите: Воведува полициски час од 18 часот од идната сабота и ПЦР тест за влез во земјата

И.И.
Франција ги заострува мерките за борба против епидемијата со Ковид-19 и стравот од новата-британска варијанта од вирусот, една од главните мерки е воведување на полициски...
Вести Свет

Меркел најавува „мега блокада”: Освен полициски час таа сака да го запре локалниот и меѓуградскиот јавен превоз

Слободен печат
Германската канцеларка Ангела Меркел се залага за многу поостри мерки за „мега блокада” низ целата држава, јави денeска весникот Билд. Според весникот, германските власти дискутираат...
Вести Свет

Франција воведува задолжителен негативен тест за Ковид-19 за сите кои не се од држави членки на ЕУ

И.И.
Премиерот на Франција Жан Кастекс соопшти вечерва дека ќе биде потребен негативен тест за влез во државата за сите кои доаѓаат од држави што не...
Живот Забава Магазин Магазин слајдер

Канаѓанка го прекршила полицискиот час: Го „шетала“ сопругот како куче

Слободен Печат
Двојка во Канада е казнета за прекршување на правилата за полициски час поради пандемијата со коронавирус, откако жената била фатена како го „шета“ сопругот како...
Вести Регион

Карантинот и полицискиот час во Грција со неколку исклучоци се продолжени до 18 јануари

Слободен печат
Со исклучок на градинките, забавиштата и основните училишта, кои се отвораат во понеделник, актуелните рестриктивни мерки во Грција, односно карантинот и полицискиот час се продолжени...
Вести Свет Слајдер

САД во шок по експлозијата на трајлер на Божик: Прогласен „полициски час“ во Нешвил, пронајдени остатоци од човечко тело

Слободен печат
Американската јавност сè уште е во шок по експлозијата на трајлер во Нешвил, пренесуваат локалните медиуми. Според моментните информации, најмалку три лица се повредени, а...
Вести Свет Слајдер

ВИДЕО: Вака изгледа кога чешката полиција посакува убав и мирен Божиќ

Илинка Иљоска
Дувачкиот оркестар во склоп на Комуналната полиција на Прага им посака среќен празник на сите  граѓани на чешката престолнина . Додека припадниците на полицијата свират...
Вести Регион

Грците ќе треба да испратат СМС на полицијата ако сакаат да излезат од дома за Божиќ

И.И.
Грчката полиција ќе даде посебен акцент на одржување на рестриктивните мерки за време на Божиќ, кога секој што ќе ги прекрши рестриктивните мерки ќе плати...