Tag : полициски час

Вести Ви Препорачуваме Колумни

Ќе не изолираат како „Карантин држава“

Ако продолжиме со игнорирање на болеста и со непочитување на мерките, оваа година летување надвор од државата нема да видиме. Не само летување во Грција,...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Во Минеаполис воведен полициски час, твит на Трамп сокриен поради „глорификација на насилство

Слободен печат
Во повеќе градови во САД синоќа се случија низа протести поради полициското насилство и смртта за време на задржување на Афроамериканецот Џорџ Лојд во неделата...
Хроника

За два месеци во гостиварско 160 лица го прекршиле полицискиот час

Слободен печат
Изминативе два месеци, полицијата во гостиварско открила 160 лица кои го прекршиле полицискиот час. За неносење на заштитни маски санкционирани се 80 гостиварци. Од воведувањето...
Вести Македонија Слајдер

Д-р Никола Пановски: Веднаш да се врати полицискиот час од 21 часот и да се контролира движењето во ризичните подрачја!

Доктор Никола Пановски за ,,Слободен печат” тврди дека веднаш треба да се врати полицискиот час од 21 часот и да се контролира движењето во ризичните...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Граѓаните задоволни од укинувањето на полицискиот час, угостителските објекти почнаа со работа (ФОТО+ВИДЕО)

Михаило Донев
Од вчера полицискиот час во Македонија и официјално престана да важи па граѓаните можеа слободно да излезат од дома и по 19 часот, почитувајќи ги...
Вести Скопје Слајдер

Ганиу: Непрописното паркирање на Пластичарска улица ќе се реши со изградба на две нови катни гаражи (ВИДЕО)

Слободен печат
На почетокот на пандемијата општина Чаир имаше најмал број на заразени од коронавирус, благодарение на граѓаните кои беа послушни, рече денеска во Скопски агол, на...
Вести Македонија Слајдер

Поведена постапка против 38 непочитувачи на полицискиот час во Скопје

Слободен печат
Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд во Скопје денеска поднесе 24 предлози за издавање казнени налози со кои се опфатени вкупно 38 лица...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Слободата ја добивме, да внимаваме да не ни се удри од глава!

Михаило Донев
Крајот на полицискиот час во земјава ги израдува сите, од оние кои константно ги поддржуваа мерките за заштита од коронавирусот, до теоретирачите на заговор кои се убедени...
Вести Македонија Слајдер

За време на полицискиот час регистрирани 45% повеќе пријави за семејно насилство

Слободен печат
За речиси 45 проценти повеќе пријави за семејно насилство, регистрирала полицијата за времетрањето на полицискиот час во периодот од 12 април до 12 мај. Поднесени...
Вести Македонија Слајдер

Терминот во којшто може сигурно да се очекува отворање на градинките е 15 јуни

Слободен печат
Терминот во којшто може сигурно да се очекува отворање на градинките е 15 јуни, бидејќи до тогаш ќе биде завршен скринингот на вработените, најави министерот...