20.8 C
Скопје

Погледајте го предизборниот спот на СДСС: „Пуповац токму сега организира втор бран на корона“

Спотот се поигрува со теоријата на завера која кружи за Пуповац, првенствено за оние кои токму него го прозиваат за сите проблеми, вистински или измислени кои ја снајдоа Хрватска.

СДСС, партијата која ја води Милорад Пуповац, овјави предизборен спот кој се разликува од останатите.

Спотот се поигрува со теоријата на завера која кружи за Пуповац, првенствено за оние кои токму него го прозиваат за сите проблеми, вистински или измислени кои ја снајдоа Хрватска.

Па така Пуповац е прогласен за „ноторен етно бизнисмен кој постојано е на врска со друг бизнисме, односно со Бил Гејтс„. Се додава дека Пуповац „постојано ги праќа хрватите во Србија, а заразените Срби во Хрватска“.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Поврзани вести

Баран од Интерпол за убиство на полицајци: Разбојник од Албанија извадил македонски пасош со украден идентитет

Слободен печат

Бајден: ,,Кралицата ме потсети на мојата мајка“

Слободен Печат

На инфективните оддели се лекуваат 99 пациенти со ковид-19

Слободен печат

Тешко повреден пешак во Скопје

Слободен печат

Двајца повредени во сообраќајка под скопско Кале

Слободен печат

Столтенберг: Членството на Северна Македонија и Црна Гора е доказ дека вратите на НАТО се отворени

Слободен печат

Остави Коментар