16 C
Скопје

Tag : организира

Вести Регион

Чешка сака да ја забошти експлозијата во Врбјетице за Прага да ја организира средбата Бајден – Путин

МИА Агенција
Чешкиот вицепремиер Јан Хамачек денеска ги отфрли како целосна измислица информации во медиумите дека планира да ја посети Москва на 19 април за да го...
Вести Регион Слајдер

Погледајте го предизборниот спот на СДСС: „Пуповац токму сега организира втор бран на корона“

Слободен печат
СДСС, партијата која ја води Милорад Пуповац, овјави предизборен спот кој се разликува од останатите. Спотот се поигрува со теоријата на завера која кружи за...