Почина судијата Огнен Ставрев, ги судеше случаите Монструм, Титаник, Фаланга

На 63 годишна возраст почина судијата Огнен Ставрев од скопскиот Кривичен суд.

Тој за судија беше избран во 1999 година, и 25 години судеше во двата скопски основни судови. Судијата важеше за професионален и беше почитуван од неговите колеги и јавноста.

Судијата Ставрев судеше многу предмети кои беа познати во јавноста, како што се „Титаник 2“, „ТНТ“, „Монструм…

Само пред две недели судијата ја објави пресудата за ,,Титаник 2″, предмет на СЈО.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот