По 13 години брак се разведоа Перо и Ружица Антиќ – Слободен печат
ЕспресоОстанатoСпортШоу биз

По 13 години брак се разведоа Перо и Ружица Антиќ

Разводот на Перо и Ружица Антиќ е веќе официјализиран, а по 13 години заедница, остануваат во коректни односи поради трите сина

Перо Антиќ, поранешниот македонскиот кошаркарски репрезентативец и актуелен претседател на Кошаркарската федерација на Македонија и неговата сопруга Ружица, се разведоа, дознава „Женски Магазин“.

Ружица на „Инстаграм“ профилот веќе го промени и презимето. Таа е основач и главен и одговорен уредник на магазинот „Портрет“.

„Разводот е веќе официјализиран, а по 13 години заедница, остануваат во коректни односи поради трите сина“ – открија блиски пријатели на познатата двојка.

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close