13 C
Скопје

Tag : кошаркар

Кошарка Спорт

Крис Пол стана шестиот кошаркар во историјата на НБА лигата со 10.000 асистенции

Слободен печат
Бекот на Феникс санс, Крис Пол е шестиот кошаркар во историјата на НБА лигата кој стигнал до бројката од 10.000 асистенции во кариерата. Пол во...
Кошарка Спорт

Загина млад македонски кошаркар во сообраќајна несреќа

Слободен печат
Трагедија во македонската кошарка, животот во сообраќајна несреќа го загуби младиот Иван Пенов, кошаркар кој ги бранеше боите на КК Кожув. Како што информираат од...
Кошарка Спорт

„Вози-рога“, српската кошаркарска легенда со своето Масерати возел двојно побрзо од дозволеното

Слободен печат
Еден од најдобрите српски кошаркари во последните 30-тина години, Дејан Бодирога е фатен како со своето Масерати возел со брзина од 174 километри на час...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Хрватскиот тренер Репеша полуде среде натпревар и удри свој кошаркар

Слободен печат
Хрватскиот тренер Јасмин Репеша имаше излив на бес среде натпревар на неговиот Пезаро во рамки на италијанската ЛЕГА А. Хрватот во еден момент од натпреварот...
Останатo Спорт

Највисокиот кошаркар во НБА учи да плива! (ВИДЕО)

Слободен печат
Играчите на Бостон Селтикс на различно начини го поминуваат слободното време во Дизниленд, Орландо каде што се игра завршниот турнир оваа сезона во НБА лигата....
Кошарка Спорт

Барселона го потврди трансферот на Калатес

Слободен печат
Договорот официјално ќе биде потпишан утре откако грчкиот кошаркар ќе ги помине лекарските прегледи. Како што објави каталонскиот тим, двете страни договорија соработка до 30....
Кошарка Спорт

Познатиот српски кошаркар во болница, Мачван е позитивен на корона

Слободен печат
Мачван кој летово се пензионира, е пренесен во белградскста болница „Драгиша Мишовиќ“. „Ви благодарам на поддршката. Точно е дека сум хоспитализиран на болницата „Драгиша Мишовиќ“...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Погледнете како изгледа новата вила на Леброн Џејмс, вредна 52 милиони долари (ФОТО)

Васко Спасоски
Леброн Џејмс е дефинитивно еден од најдобрите кошаркарки кои се родиле на оваа планета. Тој исто така е еден и од најплатените спортисти во светот,...
Хроника

Затвор за убиецот на младиот кошаркар на МЗТ во Ново Лисиче

Скопјанецот А.Т. (18 години), обвинет за убиството на младиот кошаркар на МЗТ Скопје, Никола Христовски (17 години), е осуден на три години затвор. Убиството се...
Забава Магазин Магазин слајдер

Се отвори најубавата голферка: Кошаркарите сакаат секс со чорапи, играчите на бејзбол, ланци, а борачите… (ФОТО)

Васко Спасоски
Една од најпознатите голферки на светот Пејџ Спиринјак за своите 27 години има прилично искуство во љубовниот живот со спортистите од сите фели. За ова...